Co jsou nootropika?

Co se vám vybaví, když se řekne nootropikum? Nic? Zkusme to tedy jinak. Jak byste chtěli používat svůj mozek na 100 %, abyste se plně soustředili na to, co děláte? Například naučit se kvanta informací bez problémů za několik hodin, plně se soustředit a vytěžit za tu dobu maximum ze svého mozku. Tak přesně to vám nootropika přinesou. Nootropika mohou být jinak nazývána chytrými léky, ale nebojte se, nejsou to drogy. Nootropika obsahují vitaminy, rostlinné výtažky, můžete se s nimi setkat i v některých lécích na předpis a v potravinách.

Kdybyste to chtěli vyjádřit formou lekce, vypadalo by to asi takto: Je to biochemicky aktivní látka, která se přirozeně podílí na metabolických procesech v mozku a umožňuje mu regulovat všechny duševní a tělesné funkce. Jedná se o léky nebo doplňky stravy, které mají velký vliv na mozek a kognitivní funkce. Zlepšují paměť, pozornost, motivaci nebo duševní výkonnost. 

Přírodní zdroj nootropik

Nootropika nemusí být jen léky. Najdete je i v jiných formách. Některé byliny a potraviny obsahují látky, které mají tyto účinky. Například ginkgo biloba, brahmi a zelený čaj jsou známé svými kognitivními schopnostmi. Dalším zdrojem jsou omega-3 mastné kyseliny, které se nacházejí například v rybách. Omega-3 mastné kyseliny jsou zodpovědné za integritu bílé hmoty a ochranu mozku.

Kofein je také nootropní látka

Kofein je krátkodobý stimulant, který zlepšuje reakční dobu a pozornost asi na hodinu. Ale pozor! Pokud vám kofein nedělá dobře, může mít právě opačný účinek. V tomto případě byste měli sáhnout po zeleném čaji, který je docela dobrou alternativou s menším obsahem kofeinu.

Nootropika (chytré léky) bez lékařského předpisu pro hráče e-sportů

Hrajete elektronické sporty a potřebujete zlepšit paměť, pozornost, reflexy…? Právě zde mohou pomoci nootropika, protože stejně jako elitní sportovci potřebují mentální hbitost a vytrvalost i hráči elektronických sportů. A pokud jste si dali energetický nápoj, můžete ho odložit a sáhnout po této účinné alternativě. 

Chcete vědět, jaké výhody vám to přinese při hraní?

Jistě víte, že hry jako CSko, League of Legends a další jsou neuvěřitelně komplexní a vyžadují od vás plné soustředění, taktické myšlení, koordinaci rukou a očí, motoriku, a to vše klade velké nároky na váš mozek a tělo.

Při hraní vám nootropika dodají více energie, zlepší vaše myšlení, zlepší vaše reflexy a reakční dobu, zlepší vaše soustředění a například sníží fyzickou bolest. 

Pokud chcete být hvězdou a podávat lepší výkony, nootropika by měla být vaším nezbytným vybavením. 

Další články

Čo hľadáte?